Aktualności

Zaproszenie na teatrzyk "Złośliwości jej królewskiej mości"

W dniu 27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. W tym dniu o godzinie 8.30 Gminna Biblioteka Publiczna w Stanisławowie zaprasza dzieci na teatrzyk pt. "Złośliwości jej królewskiej mości" do sali audiowizualnej w Szkole Podstawowej - obok biblioteki. Spektakl przygotowali aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska"

"Szybkie tempo życia oraz internetowy świat sprawiają , że coraz rzadziej ze sobą rozmawiamy, nie potrafimy bezinteresownie pomagać innym. Empatia i współczucie są nam coraz bardziej obce, przez co ulice stają się smutne, a place zabaw puste. Dobre wychowanie to styl życia, pewnych zasad można się uczyć od najmłodszych lat. Przestrzeganie ich nie powinno być wowczas problemem, czy przykrą powinnością.

Królewna Alicja jest rozkapryszona i wiecznie niezadowolona. Od samego rana w pałacu stychać jej dąsy i pretensjonalny ton. Wielu poddanych zwraca się o pomoc do następczyni tronu, ale dziewczyna nie zna słowa "współczucie" i każdego odprawia z kwitkiem. Pewnego dnia Alicja sama jednak będzie potrzebować pomocy. Czarodziej chcąc dać jej nauczkę, zamienia damę w żabę. Królewna szybko zrozumie, jaką wartość ma pomaganie, jednak los rzuci jej kolejną kłodę pod nogi - z wizytą w pałacu pojawia się bowiem książę Aleksander. Młodzieniec szuka kandydatki na żonę. Alicja w ciele żaby nie liczy na powodzenie. Książę poznając damę widzi jednak, że dziewczyna ma dobre serce i chce naprawić wszystkie błędy. Być może jej dobre zachowanie rozproszy zły czar tak, aby Książę i Królewna mogli żyć długo i szczęśliwie?" 


Gminna Biblioteka Publiczna w Stanisławowie, 2013